• Registrace

DIGITECH Whammy DT

DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla - 1
DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla - 2
DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla - 3
DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla - 4
Doprava zdarma

DIGITECH Whammy DT

Značka: DIGITECH Katalogové číslo: DD_WHAMMY_DT Záruka: 24 měsíců
kytarový efekt Whammy DT
6 490 Kč vč. DPH
Cena bez DPH: 5 364 Kč

Zboží teď nemáme skladem 

Centrální sklad a prodejna: 0 ks

Sklad Trenčín: 0 ks

Garance nejnižších cen 

Našel jste na internetu lepší cenu? Dejte nám o ní vědět, uděláme Vám výhodnější nabídku.

Nákup na splátky 

Popis
Videa
Komentáře 
DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla

Popis DIGITECH Whammy DT

kytarový efekt Whammy DT

Společnost Digitech se postarala o velký rozruch, když v roce 1989 uvedla na trh první verzi svého vpravdě revolučního efektu Whammy. Tento dnes už legendární červený pedál byl jediný pitch shifter, který hráči umožňoval nohou plně ovládat průběh modulace zvuku. Principem funkce tohoto efektu tedy byla změna výšky hraného tónu, podobně jako při použití páky tremola na kytaře. Velkou výhodou oproti ní bylo odpadnutí problémů s rozlaďováním a s omezeným intervalovým rozsahem. Není divu, že se od té doby objevují různé typy Whammy v pedalboardech takových hvězd, jakými jsou David Gilmour (Pink Floyd), Joe Satriani, Steve Vai, John Scofield, The Edge (U2), Kirk Hammett (Metallica), Dimebag Darrell (Pantera), Tom Morello (Rage Against The Machine), Munky (Korn) ad.
 
Digitech Whammy DT souvisle navazuje na své předchůdce a zároveň přináší několik zcela nových funkcí. Původní prvky najdeme nalevo od ovládacího pedálu, nové jsou pak v pravé části. Na levé straně umístěný panel Harmony/Whammy/Detune nabízí dobře známé možnosti. Harmony obsahuje celkem 9 různých kombinací intervalů, které se přidávají k původně hranému tónu. Hráč mezi nimi volí polohováním pedálu, takže např. při nastavení módu 4TH Up/5TH Up se k základní notě prvně přidává vyšší kvarta, po sešlápnutí pak tento interval přechází na vyšší kvintu. Funkce Whammy je podobná pitch shifteru a nabízí celkem deset různých presetů. Ovládání je velmi jednoduché. Kytarista si zvolí cílový interval, např. Oct Up, a sešlápnutím pedálu se tón, který aktuálně hraje, plynule zvýší o jednu oktávu. Poslední sekce, nazvaná Detune, je charakterem velmi blízká efektům typu chorus. Oba typy zpracování zvuku, které Detune obsahuje, přidávají jemně rozladěný signál k původnímu vstupu. Rozdíl je v míře rozptylu, kdy Shallow ovlivňuje šířku harmonie jen v menší míře, zato Deep naopak velice intenzivně.
 
Napravo od ovládacího pedálu se nachází zcela nová tvář Whammy, nazvaná Drop Tune. Opět se jedná o funkci pitch shifteru, umožňující zvýšit i snížit ladění celé kytary po jednotlivých půltónech, a to o jednu oktávu oběma směry. Fascinující je kvalita převodu, efekt bez jakýchkoliv potíží zcela věrně mění ladění i celých akordů. Toto je velmi obvyklý problém u drtivé většiny ostatních pitch shifterů, které sice zvládají zpracovávat jednotlivé tóny, ale v případě souzvuků vyluzují přinejlepším nepřirozené frekvence. Velké zpříjemnění přináší spínač Momentary, umístěný v pravém dolním rohu. Ten je konstruován bez aretace, je tedy aktivní pouze po dobu, kdy na něm má hráč položenou nohu. Jeho účelem se zapínání a vypínání Drop Tune v reálném čase. Pro rychlou změnu ladění, např. jen na jediný tón, tedy není nutné složitě a zdlouhavě podupávat po přepínačích.
 
Neopomenutelnou výhodou je možnost ovládat celý efekt pomocí externího MIDI zařízení. Puristé také jistě ocení, že je jeho obvod ve vypnutém řežimu plně true-bypass. Je také nutné zmínit stylové a zároveň velmi robustní provedení. Bytelné hliníkové šasí je vyvedeno v tradiční sytě červené barvě, která k Digitech Whammy neodmyslitelně patří.
| DIGITECH | Digitech
DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla

Videa k DIGITECH Whammy DT

kytarový efekt Whammy DT

DIGITECH Whammy DT | Wah Wah pedály, Kvákadla

Komentáře ke zboží DIGITECH Whammy DT

Příspěvky do diskuze můžete přidávat jak s registrací, tak bez registrace. U kladů a záporů napište vždy jeden bod na jeden řádek – pokuď Vás nic nenapadne, tak nechte pole prázdné. Příspěvek zveřejníte kliknutím na tlačítko „Odeslat komentář“.