• Registrace

KORG KROSS 88 BK

KORG KROSS 88 BK | Syntezátory - 1
KORG KROSS 88 BK | Syntezátory - 2
KORG KROSS 88 BK | Syntezátory - 3
Doprava zdarma

KORG KROSS 88 BK

Značka: KORG Katalogové číslo: KORG-KROSS-88 Záruka: 24 měsíců
KORG KROSS 88 - Přenosný klávesový syntezátor s impozantními funkcemi
29 690 Kč vč. DPH
Cena bez DPH: 24 537 Kč
Původně: 29 690 Kč

Zboží teď nemáme skladem 

Centrální sklad a prodejna: 0 ks

Sklad Trenčín: 0 ks

Garance nejnižších cen 

Našel jste na internetu lepší cenu? Dejte nám o ní vědět, uděláme Vám výhodnější nabídku.

Nákup na splátky 

Popis
Komentáře 
KORG KROSS 88 BK | Syntezátory

Popis KORG KROSS 88 BK

KORG KROSS 88 - Přenosný klávesový syntezátor s impozantními funkcemi

Přenosný klávesový syntezátor s impozantními funkcemi


Díky syntezátoru KROSS si můžete zvuky a skladby, vytvořené předtím doma, vzít s sebou kamkoliv na pódium! S kvalitou zvuků, vysoce překračující hranice své třídy, je totiž KROSS přesto snadno přenosný a tedy velmi praktický pro každodenní použití. Najdete u něj také užitečný vstup pro mikrofon a vestavěný audio rekordér, napájet ho přitom můžete pomocí šesti AA baterií. Seznamte se s novým standardem hudebních pracovních stanic, s funkcemi a stylem jaký nemá žádná jiná.


Hlavní vlastnosti:


Stylový design v červené a černé barvě

Odlehčená konstrukce s hmotností jen 4.3 kg (model s 61 klávesami) nebo 12.4 kg (model s 88 klávesami), lze napájet pomocí 6 ks AA baterií

Piano, elektrické piano a zvuky bicích, jaké v této třídě nenajdete

Široký výběr zvuků nejrůznějších hudebních stylů, které tak zabírají dvakrát více PCM paměti než u dřívějších modelů

Otočný ovladač pro rychlé vyhledání požadovaných zvuků

Funkce Favorites, umožňující přiřazení 64 zvuků nebo audio skladeb a jejich následné rychlé vyvolání jediným stiskem - skvělá věc pro živá vystoupení

Profesionální zvukový design EDS-i, umožňující použít současně až sedm efektů

Vstup umožňující připojit mikrofon nebo externí audio zdroj

Funkce Quick Layer/Split

Stereo audio rekordér umožňující nahrávat vaši hru a vokály

Krokový sekvencer převzatý z Electribe, 16-stopý MIDI sekvencer, bicí stopa, a arpeggiator

Možnost propojení s počítačem (a vaším hudebním programem) přes USB


Stylový design v červené a černé barvě

Osobité barevné provedení a design vizuálně umocní každé vaše vystoupení na pódiu či kdekoliv jinde. Horní panel (na který se hráč dívá) je v elegantní černé barvě, zatímco zadní a boční strany jsou červené. Každý z modelů má pak jiný koncept využití; zatímco varianta s 61 klávesami je uzpůsobena hlavně pro časté přenášení a aktivní využití na různých místech, tak 88 klávesový model má sofistikovaný design, předurčený k tomu, aby vynikl na pódiu.


Lehký a napájený bateriemi

Navzdory svým bohatým funkcím a možnostem je KROSS velmi lehký a snadno přenosný. Platí to zejména u varianty s 61 klávesami; váží překvapivě jen 4.3 kg, což je v této kategorii naprosto bezkonkurenční. Větší model s 88 klávesami má pak hmotnost 12.4 kg. Obě verze jsou tedy kdykoliv přenosné, navíc je můžete napájet mimo běžného způsobu (tj. adaptérem ze sítě) i za pomoci šesti AA alkalických (nebo nikl-hydridových) baterií.


Zvuky, jaké v této třídě nenajdete

Špičkoví muzikanti po celém světě používají syntezátory značky Korg. Zvuk piana, elektrického piana a bicích byly u modelu KROSS převzaty z nejlepších modelů značky, díky čemuž tak KROSS ve zvukové kvalitě předčí všechny ostatní konkurenty v dané třídě. Znatelné je to například u zvuku koncertního křídla, který je reprodukován se všemi detaily včetně šumů generovaných damper pedálem. V nabídce dále najdete třeba osobité zvuky ze slavného syntezátoru Korg SG-1D Sampling Grand nebo M1 Music Workstation. Pět zvuků klasického elektrického piana je rovněž velmi expresivních; elektrická piana navíc obsahují i nastavení efektů. Velká pozornost pak byla věnována zvukům bicích, které jsou pro hudební tvorbu zásadní - výsledkem je velmi realistický a svěží bicí sound.


Pestrá nabídka zvuků

Díky svým kompaktním rozměrům bude KROSS používán v nejrůznějších situacích, a proto je vybaven opravdu širokou paletou zvuků, jež překonává dokonce i rozsah nabídky zvuků u nedávných špičkových modelů. Kapacita PCM dat je tedy přibližně dvakrát tak velká jako u předchozích modelů, jako byl X50 nebo PS60. Vedle běžných zvuků varhan, smyčců, dechů nebo syntezátorů tady pak najdete specifické nástroje jako toy piano, akordeon, kombo varhany, kostelní varhany, a to vše je pak završeno zvuky současné dance a elektronické hudby - jedná se přitom o unikátní zvuky, které nejsou u jiného nástroje této třídy nabízeny. Našim cílem zkrátka bylo, aby KROSS byl jediným nástrojem, který ke své muzice budete potřebovat.


Rychlé vyhledání potřebného zvuku pomocí otočného ovladače

Protože KROSS nabízí opravdu velké množství zvuků, jsou zde dva otočné voliče, jejichž pomocí mezi nimi můžete vyhledávat ten pravý. Napřed si příslušným voličem vyberete kategorii, do které požadovaný zvuk patří (třeba piano, basy nebo smyčce). A pak už druhým kolečkem zvolíte přímo požadovaný zvuk - rychlý a účinný způsob vyhledávání mezi zvuky.


Funkce Favorites umožňuje jediným stiskem vybrat jeden z 64 oblíbených zvuků nebo audio skladeb

Zvuky, které jste vytvořili nebo je často používáte, můžete vložit do jedné ze čtyř bank (každá se 16 tlačítky), a poté si z těchto celkem 64 pozic vybírat potřebný zvuk jediným stiskem tlačítka. Tuto funkci oceníte hlavně při vystupování naživo nebo při skládání muziky. Do bank můžete navíc obdobným způsobem vkládat i audio skladby.


Profi kvalita, to je EDS-i zvukový engine

Zvukový engine EDS-i je převzat ze zvukového engine EDS/EDS-X, používaného na pokročilých syntezátorech Korg. Umožňuje používat současně až pět insert efektů a dva master efekty. Mezi efekty přitom najdete delay, reverb, chorus, flanger, a rotary speaker, dále je zde i modulace zesilovačů postavená na unikátní technologii Korg "REMS", a dokonce nechybí ani robot voice vocoder. Vybírat tak můžete z celkem 134 různých kvalitních efektů.


Vstupy pro připojení mikrofonu nebo audio přehrávače

Přes vstup MIC IN (1/4" phone jack) můžete napřímo připojit mikrofon. Pokud jste tedy současně hráč i zpěvák, nepotřebujete žádný mixer navíc. Dále je tu ale i zdířka LINE IN jack (stereo 1/8" jack), která umožňuje připojit váš audio přehrávač, takže můžete hrát současně s playbackem jakékoliv skladby apod.


Funkce Quick Layer/Split

K nastavení Layer/Split slouží zvlášť k tomu určená tlačítka. Začnete tím, že vyberete první program, který chcete používat, pak stisknete příslušné tlačítko a aktivujete Layer nebo Split. Objeví se obrazovka, na které si vyberete druhý zvuk, a dále specifikujete potřebné parametry (jako split point apod.). Nakonec si provedená nastavení jednoduše uložíte.


Stereo audio rekordér umožňuje nahrávání vaší hry a zpěvu

Vestavěný stereo audio rekordér může nahrávat nejenom vlastní hru na KROSS, ale i vstup z mikrofonu nebo externího audio zdroje. Můžete rovněž přihrávat data k dřívějším nahrávkám (overdubbing), a vytvářet tak celé skladby. Audio je možné exportovat jako WAV soubory, které lze ukládat na SD kartu (prodávána zvlášť) a přenést je pak na počítač.


Sekvencery na palubě

KROSS nabízí krokový sekvencer převzatý z populární série Electribe. Ten přitom vyniká jednoduchým designem, kde pomocí šestnácti tlačítek nastavujete jednotlivé tóny a vytvoříte tak snadno velmi originální rytmické paterny, skládající se až z 64 kroků. Dále KROSS nabízí také plně vybavený 16-stopý MIDI sekvencer s funkcí kvantizace, kopírování a vkládání, nebo editací jednotlivých tónů. Přes SD kartu (prodávána zvlášť) lze přenášet data ve formátu SMF na počítač. KROSS je zkrátka vybaven kompletní sadou nástrojů pro tvorbu muziky, jaké byste u pracovní stanice očekávali, včetně funkce Drum Track umožňující vytvářet bicí stopy snadno stiskem odpovídajícího tlačítka, anebo arpeggiatoru, vhodného nejen pro syntezátorové zvuky, ale třeba i pro tvorbu kytarových riffů.


Propojení s počítačem

KROSS můžete připojit k počítači prostřednictvím rozhraní USB pro snadný přenos MIDI dat. Pomocí programu KROSS Editor a Plug-In Editor můžete na počítači zobrazit a editovat množství parametrů, případně využít KROSS v rámci vašeho hudebního programu jako softwarový syntezátor.


* KROSS Editor a Plug-In Editoru lze stáhnout z webové stránky Korg.


Technické specifikace


KROSS-61

61 key

*Velocity sensitive is supported, after touch is not supported

*Standard C2 - C7 (transposable in the range [C1...C6]-[C3...C8])


KROSS-88

88-key: NH (Natural Weighted Hammer Action) keyboard

*Velocity sensitive is supported, after touch is not supported

*Standard A0 - C8 (transposable in the range [A-1...C7]-[A1...C9])

*The NH keyboard reproduces the touch of an acoustic piano, with a heavier feel in the low register and a lighter feel in the upper register.


System

EDS-i (Enhanced Definition Synthesis-integrated)


Sounds

Maximum Polyphony:

80 voices (80 Oscillators) / Single Mode

40 voices (40 Oscillators) / Double Mode


*The maximum simultaneous voice polyphony will vary depending on oscillator settings such as stereo multi-samples and velocity crossfading.


Preset PCM Memory:

Approximately 112 MB (In case of 48 kHz, 16-bit Linear PCM converted)

421 multi-samples (including 6 Stereo multi-samples)

890 drum samples (including 49 Stereo drum samples)


Program:

Oscillator

OSC1 (Single), OSC1 + 2 (Double): Stereo multi-samples are supported, and four levels of velocity switching/crossfading/layering are possible for each oscillator


Filters

Four types of filter routing (single, serial, parallel, 24 dB)

Two multi-mode filters per oscillator (low pass, high pass, band pass, band reject)


Modulation

For each oscillator: two envelope generators (Filter & Amp), Two LFOs, Two key tracking generators

(Filter & Amp), Two AMS mixers, Pitch EG, Common LFO, Two common key tracking generators


Combination:

The Number of Timbre

Max: 16 Timbres,

Key zone and velocity zone settings can be used to switch sounds, and the Tone Adjust function allows Program settings to be modified


Master Keyboard Functionality

External MIDI device control


Drum Kit:

Stereo and mono drum samples

4 velocity zones switch (crossfades and layers)


The number of Combination / Program / Drum Kit:

User: 640 Program (512 Preload)

User: 384 Combination (256 Preload)

User: 48 Drum Kit (32 Preload)

Preset: 256 GM2 Program + 9 GM2 Drums Program


Favorite:

User: 64 (16 favorite x 4 bank)


Effects

Insert Effects:

5 Insert Effects (stereo in/out)


Master Effects:

2 Master Effects (stereo in/out)


Effect Types:

Total: 134 types

*74 types for Insert Effect

*101 types for Master Effect 1

*120 types for Master Effect 2


Modulation:

Dynamic Modulation


Effects Control Busses:

Stereo side chain (Limiter, Gate, Vocoder, etc)


Polyphonic Arpeggiator

Program Mode:

1 unit


Combination, Sequencer Mode:

2 units


Number of pattern:

1,028 User Arpeggio patterns (916 Preload)

5 Preset Arpeggio patterns


Number of Tone:

12 tones


Number of step:

Max: 64 steps


Step Sequencer

Program Mode:

1 unit


Combination Mode:

1 unit


Sequencer Mode:

1 unit


Number of Tone:

12 tones


Number of step:

Max: 64 steps

*Step sequencer settings can be created independently for each program, combination, and song.


Drum Track

Preset: 700 patterns (shared with sequencer patterns)

Trigger Mode/Sync/Zone settings


Sequencer

Tracks:

16-track MIDI Sequencer


Number of Songs:

Max; 128 Songs


Resolution:

1/480


Tempo:

40.00 - 300.00 (1/100 BPM resolution)


Maximum memory:

210,000 MIDI events


Counter:

Measure / Beat / Tick


Template Song:

16 preset / 16 user template songs


Preset:

700 Patterns (shared with Drum Track patterns)


Format:

KORG (KROSS) format, SMF format 0 and 1


Audio recorder

Recording format:


PCM Audio format (48 kHz / 16-bit)


Import:

WAV (.wav): 44.1 kHz* / 16-bit, 48 kHz / 16-bit, Stereo

*Automatic conversion from 44.1 kHz to 48 kHz


Export:

WAV (.wav): 48 kHz / 16-bit,


Continuity recording time:

Max: 3 hours


Recording time:

Depends on the SD card that is used; approximately 90 minutes per 1 GB


Number of Songs:

Max; 200 Songs


Number of multi-track recordings:

Depends on the amount of space remaining on the SD card


Counter:

Hour / Min / Sec


Media

File, Utility, Information


Controllers

General Control:

Pitch bend wheel, Modulation wheel, SW [1], SW [2], TEMPO knob, TAP button


Step Sequencer/Favorite:

1-16 buttons, STEP SEQ button, SET UP button for Control, RUN button, FAVORITE button,

BANK button for Control, LED: A/B/C/D (It uses both as “STEP SEQ” and “FAVORITE”),


Drum track:

DRUM TRACK button


Arpeggiator:

ARP button


Effect On/Off:

MASTER FX button


Audio Recorder:

SETUP button, PLAY/PAUSE (> / II) button


User Interface

Display:

240 x 64 pixel LCD w/backlight, with adjustable contrast (hold the EXIT button and turn the Value dial)


Category:

[CATEGORY], [SELECT] dials


Mode:

[COMBI], [PROG], [SEQ], [GLOBAL/MEDIA] buttons


VALUE controller:

[VALUE] Dial, [Cursor (Left/Right/Up/Down)], [EXIT], [ENTER],[FUNCTION],[PAGE+],[PAGE-],[MENU] buttons


SEQUENCER:

[PAUSE], [REW], [FF], [LOCATE], [REC], [START / STOP] buttons


TEMPO:

[TEMPO] knob, [TAP] button


Split/Layer:

[SPLIT], [LAYER] buttons


Others:

[AUDIO IN] button, [VOLUME] knob


Control Input

DAMPER (Half Damper is supported)

ASSIGNABLE SWITCH

ASSIGNABLE PEDAL


Outputs

AUDIO OUTPUT (L/MONO, R)

6.3mm Phone jack, Unbalanced

Output Impedance: 1.1kO (L / Mono terminal: in case of Mono output, = 550O)

Maximum level: +10.0 dBu, Load Impedance: more than 10 kO.


Headphone Output:

3.5mm Stereo mini phone jack

Output Impedance: 33O, Maximum level: 40 + 40 mW


Inputs

AUDIO INPUT (Line In):


3.5mm Stereo mini phone jack

Input Impedance: 1.1 kO

Maximum level: -42 ~– 0 dBu


MIC IN:

6.3mm Phone jack, Unbalanced

Input Impedance: 33 O

Maximum level: -48 ~ -6 dBu


MIDI

IN, OUT


USB

Type B x 1 (USB-MIDI Interface)


SD Card Slot

1 slot

Max: 2 GB SD Memory Card is supported

Max: 32 GB SDHC Memory Card is supported

(SDXC Memory Cards are not supported)


Power Supply

AC Adaptor (DC9V), POWER button

AA alkaline battery x 6 or AA Ni-MH: Nickel metal hydride battery x 6


In case of AA alkaline battery x 6 = Approximately 4 hours*

In case of AA Ni-MH: Nickel metal hydride battery (1900 mAh) x 6 = Approximately 5 hours*

*Varies according to the batteries used and the conditions of usage


Battery Life:

Power Consumption

5 W


Accessories

AC Adapter

Quick Start Guide


Option

XVP-10 Expression/Volume pedal

EXP-2 Foot Controller

DS-1H Damper Pedal

PS-1, PS-3 Pedal Switch


Computer System Requirements for the KORG USB-MIDI Driver


Windows

OS:

Microsoft Windows XP Home/Professional Edition SP3

Windows Vista SP2 (all editions including 64-bit edition)

Windows 7 SP1 (all editions including 64-bit edition)

Windows 8 (all editions including 64-bit edition)


Computer:

USB port (Intel USB Host Controller recommended)


Macintosh

OS:

Mac OS X 10.5, 10.6, 10.7, 10.8


Computer:

Apple Macintosh that satisfies the operating requirements of Mac OS X and is equipped with an Intel processor and a USB port | KORG | Klávesy

KORG KROSS 88 BK | Syntezátory

Komentáře ke zboží KORG KROSS 88 BK

Příspěvky do diskuze můžete přidávat jak s registrací, tak bez registrace. U kladů a záporů napište vždy jeden bod na jeden řádek – pokuď Vás nic nenapadne, tak nechte pole prázdné. Příspěvek zveřejníte kliknutím na tlačítko „Odeslat komentář“.