• Registrace

MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W

MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W | Basová komba - 1
Doprava zdarma

MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W

Značka: MARKBASS Katalogové číslo: MARKBASS-BIGBANG Záruka: 24 měsíců
MARKBASS Big Bang - Baskytarový zesilovač 500W, 4ohm
20 990 Kč vč. DPH
Cena bez DPH: 17 347 Kč

Zboží teď nemáme skladem 

Centrální sklad a prodejna: 0 ks

Věrnostní systém 

Přihlaste se a za nákup produktu
získáte 209 bodů.

Garance nejnižších cen 

Našel jste na internetu lepší cenu? Dejte nám o ní vědět, uděláme Vám výhodnější nabídku.

Nákup na splátky 

Popis
Komentáře 
MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W | Basová komba

Popis MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W

MARKBASS Big Bang - Baskytarový zesilovač 500W, 4ohm

Při vývoji všech aparátů Markbass se dbá na to, aby šlo o aparáty co nejinovativnější a byly skutečně tím, co je na špičce pomysleného žebříčku basových aparatur. Zajímavé je, že v rámci filosofie této italské značky se podařilo skloubit velký, variabilní a kvalitní zvukový projev s minimalizací velikosti a hlavně váhy – to je nesporná výhoda nejen pro ty, kteří potřebují se svou výbavou často cestovat.


V rámci zesilovačů Markbass můžete nalézt jak tranzistorové, tak lampové modely, u koncových zesilovačů se nepoužívá jen analogové provedení, ale i digitální, což umožňuje vytvořit opravdu širokou nabídku aparátů s velmi zajímavým zvukem, který se uplatní snad všude. Pro dosažení maximální kvality se používá nejlepší elektronika, všechny větší součástky jsou zasilikonovány kvůli ochraně proti nechtěným vibracím, šasi zesilovačů je z 2 mm silného hliníkového plechu, kabinety komb jsou ze spolehlivé vícevrstevné topolové překližky. U komb se používají výhradně neodymové magnety, které mají skvělé technické parametry a zároveň velmi nízkou váhu. Jednoduše řečeno – kvalita, kam se podíváte.


BIG BANG

Big Bang je aparát, který zastupuje a vylepšuje Little Mark – de facto vlajkovou loď z nabídky firmy Markbass. Jde o vysoce kvalitní aparát, který splňuje všechny body filosofie Markbass – top materiály, precizní konstrukce, špičkový zvuk, minimální rozměry a hmotnost. Ideální nástroj pro každého basáka, který hledá spolehlivý aparát za rozumnou cenu.


Tento zesilovač disponuje výkonem 500W při zapojení reproboxu o impedanci 4 Ohm. Při použití zátěže odpovídající 8 Ohmům je výsledný výkon 300W. Celý zesilovač je schován v šasi o rozměrech : 22,7 x 6,5 x 25,5 cm, celková hmotnost je 2,15 kilogramu. V případě potřeby je možné přišroubovat k šasi držáky pro uchycení do racku velikosti 2U.


Na červeně vyvedeném ovládacím panelu naleznete standardně vstup pro 6,3 jack kabelu z Vašeho nástroje. Pro nastavení hlasitosti zvuku zde naleznete potenciometry Gain a Master, přičemž Gain nastavuje úroveň signálu před vstupem do preampu, Master poté celkovou hlasitost. Pro vyhnutí se případnému clippingu a nechtěnému zkreslení je za ovladačem Gain LED dioda signalizující právě clipping. Ekvalizace zvuku probíhá pomocí čtyř ovladačů, a to Bass, Mid Low, Mid High a High. Všechny tyto potenciometry mají rozsah +/- 16dB na dané frekvenci, jež je u Bass 40 Hz, u Low Mid 360 Hz, u High Mid 800 Hz a u High 5 kHz. Zde opravdu není problém nastavit si libovolný kvalitní zvuk. Pro ještě větší univerzálnost se za ekvalizérem nachází potenciometry VLE (Vintage Loudspeaker Emulation) a VPF (Variable Pre-shape Filter). VLE v podstatě ubírá vysoké frekvence, dělá zvuk měkčím a znějícím více „vintage“, VPF přidává basy kolem 35 Hz a výšky okolo 10 kHz, zároveň ubírá středy na frekvenci 380 Hz, zvuk je tedy modernějším, „rockovejším“.


Na tomto panelu naleznete i ovladač hlasitosti linkového výstupu, aux-in vstup, sluchátkový výstup a vstup pro footswitch ovládající funkci Mute a ekvalizér.


Na zadním panelu aparátu se nachází výstupy speaker-out, a to jak v podobě 6,3 mmJack, tak Speakon-Combo od firmy Neutrik. Vedle je line-out s Ground-Lift switchem a přepínáním pre-/post-EQ, níže je nesymetrický výstup tuner-out pro zapojení ladičky, do kterého lze ale zapojit jakékoli jiné zařízení nevyžadující symetrický signál. Posledními prvky jsou vstup a výstup paralelní efektové smyčky.


Markbass Big Bang je tedy ideální společních pro hudebníky požadující skvělý zvuk bez žádných kompromisů. Tahle potvora Vám opravdu zaručí, že Vás bude slyšet…


Technické údaje

• tranzistorový baskytarový zesilovač

• výkon: 500W @ 4 Ohm (300W @ 8 Ohm)

• vstupy 6,3 Jack + XLR

• ovládání: Gain, Master, 4 pásmový EQ, VLE, VPF

• LED dioda indikující clipping

• speaker-out Neutrik Speakon-Combo

• line-out s Ground-Lift (přepínatelný pre-/post-EQ)

• tuner-out (nesymetrický výstup)

• paralelní efektová smyčka

• rozměry: 22,7 x 6,5 x 25,5 cm

• váha: 2,15 kg

MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W | Basová komba

Komentáře ke zboží MarkBass Big Bang - baskytarový zesilovač 500W

Příspěvky do diskuze můžete přidávat jak s registrací, tak bez registrace. U kladů a záporů napište vždy jeden bod na jeden řádek – pokuď Vás nic nenapadne, tak nechte pole prázdné. Příspěvek zveřejníte kliknutím na tlačítko „Odeslat komentář“.