Velký povánoční výprodej zahájen. Slevy až -77%! Zobrazit výprodej

 • Registrace

Sigma Guitars JMC-12-GA

Sigma Guitars JMC-12-GA | Dvanáctistrunné kytary - 1
Sigma Guitars JMC-12-GA | Dvanáctistrunné kytary - 2
Doprava zdarma

Sigma Guitars JMC-12-GA

Značka: sigma guitars Katalogové číslo: JMC-12-GA Záruka: 24 měsíců
Celomasivní dvanáctistrunná akustická kytara tvaru Jumbo s cutaway série GA s vrchní deskou z masivního smrku Sitka a luby z masivního mahagonu
19 990 Kč vč. DPH
Cena bez DPH: 16 521 Kč

Zboží teď nemáme skladem 

Centrální sklad a prodejna: 0 ks

Věrnostní systém 

Přihlaste se a za nákup produktu
získáte 199 bodů.

Garance nejnižších cen 

Našel jste na internetu lepší cenu? Dejte nám o ní vědět, uděláme Vám výhodnější nabídku.

Nákup na splátky 

Popis
Parametry
Komentáře 
Sigma Guitars JMC-12-GA | Dvanáctistrunné kytary

Popis Sigma Guitars JMC-12-GA

Celomasivní dvanáctistrunná akustická kytara tvaru Jumbo s cutaway série GA s vrchní deskou z masivního smrku Sitka a luby z masivního mahagonu

Model Sigma Guitars JMC-12-GA koncepčně vychází ze standardního Jumbo modelu. Fakticky jde vlastně o 12 strunnou verzi modelu Sigma Guitars JMC-GA. Celková konstrukce nástroje je ale poněkud mohutnější, pevnější a robustnější. Už na první pohled se ale jedná o nástroj působící i přesto velmi odlehčeně a elegantně. Dvanáctistrunná  kytara s tělem dreadnought je téměř samozřejmostí již od slavného folkového období v 60. letech 20. století. Od těch dob má 12 strun řadu skalních příznivců, protože dvojice strun v souzvuku vydává takové barvy, které žádná struna samostatně nemůže vyloudit. Dvanáctistrunná kytara vytváří velmi bohatý zvuk při doprovodu v akordech. Hraní sól množství strun poněkud komplikuje, ale může místy zaznít téměř jako z jiného světa. Tento nástroj je tedy kombinací tvaru jumbo, masivní horní desky z amerického smrku sitka, krku, lubů a zadní desky z masivního mahagonu. Právě to z něj dělá ideální univerzální 12 strunnou kytaru špičkových parametrů. JMC-12-GA je osazena kostěným nultým pražcem a kostěným kobylkovým sedlem, což není obvyklé ani u dražších nástrojů konkurenčních značek. Kost, jakožto ryze přírodní materiál v případě tohoto modelu zaručuje vynikající přenos výšek a pevnost tónu (i ty nejlepší plasty znějí přeci jen tak trochu gumově). Kytara zní zřetelně a bohatě při vydrnkávání, zato v akordech dokáže hrát důrazně, plně a přitom i vyrovnaně. Charakter zvuku je čistý a výrazný, takový jaký známe z amerických nahrávek. Protože snímač snímá (nevyrobí co kytara nezahraje) poznáte všechny tyto přednosti právě při hraní přes snímač Fishman Presys s přesnou vestavěnou ladičkou. Pro pohodlné hraní ve vyšších polohách je tento nástroj opatřen výřezem. Perfektní tovární seřízení a s ní úzce související pohodlnost nástroje je zde naprostou samozřejmostí. Kdo vyzkouší, určitě nebude litovat, protože celomasivní dvanáctistrunka Sigma Guitars JMC-12-GA uspokojí i velmi náročného hráče s naprostým přehledem.


Popis:  

    

 • série Grand Artist (dříve Série 12), model JMC-12-GA (dříve JMC12-12E)                
 • tvar těla: jumbo
 • rezonanční deska: masivní smrk sitka
 • zadní deska a luby: masivní mahagon
 • krk: mahagon
 • hmatník a kobylka: palisandr
 • orientační značky: abalonové šestiúhelníky
 • mechanika: odlévaná  chrom, Grover 
 • rozeta: abalonová  kružnice
 • lemování: bez lemu
 • kobylkové sedlo: kost s kompenzací
 • povrchová úprava: mat
 • barva: přírodní
 • snímač: Fishman Presys s vestavěnou ladičkou
 • luxusní vyztužený obal se silným polstrováním a vyšívaným logem Sigma Guitars v ceně!


O značce Sigma Guitars:


Pod označením Sigma Guitars byla v r. 1970 zahájena japonská produkce jedné z nejvěhlasnějších amerických značek, která stála u zrodu akustické kytary pro kovové struny již v roce 1833 a která dodnes patří k nejlepším a také nejprestižnějším továrním výrobcům na světě. Právě tato firma navrhla a vytvořila akustickou kytaru pro kovové struny v takové podobě, v jaké ji známe dnes. Její model Dreadnought je nejčastěji napodobovaným modelem všech dob. Pod značkou Sigma Guitars byla zahájena japonská produkce této značky v roce 1970 a začala nabízet kvalitní kytary za mimořádně příznivé ceny. Později byla výroba kytar Sigma přesunuta do Korei, kde pokračovala až do počátku 21. století. V roce 2011 značku koupila německá firma AMI. Novému majiteli značky Sigma Guitars jde stejně tak, jak tomu bylo také v minulosti o výrobu kvalitních nástrojů. Proto mají všechny modely značky Sigma Guitars masivní horní desku, kostěné nulté pražce i kobylkové plátky a individuálně laděné části nástroje. 
 

Parametr Hodnota
Tvar těla Jumbo
Vrchní deska Smrk Sitka/Sitka Spruce
Tělo a luby Mahagon
Cutaway ano
Hmatník Palisandr/Rosewood
Barva Natural
Snímač/Pickup Ne
Kufr/Pouzdro Ne
Sigma Guitars JMC-12-GA | Dvanáctistrunné kytary

Komentáře ke zboží Sigma Guitars JMC-12-GA

Příspěvky do diskuze můžete přidávat jak s registrací, tak bez registrace. U kladů a záporů napište vždy jeden bod na jeden řádek – pokuď Vás nic nenapadne, tak nechte pole prázdné. Příspěvek zveřejníte kliknutím na tlačítko „Odeslat komentář“.

sigma guitars

Pod jménem Sigma Guitars byla v r. 1970 zahájena japonská produkce ekonomičtějších nástrojů nejvěhlasnější z amerických značek akustických kytar C.F. Martin Co., která stála u samotného zrodu akustické kytary pro kovové struny již v roce 1833 a která dodnes patří k nejlepším a také nejprestižnějším továrním výrobcům na světě.

Zobrazit produkty od sigma guitars