• Registrace

SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH

SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH | Kytary Superstrat - 1
SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH | Kytary Superstrat - 2
Doprava zdarma

SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH

Značka: SCHECTER Katalogové číslo: SE_BJATXC1LH-20 Záruka: 24 měsíců
SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH - levoruká, černý satén
28 666 Kč vč. DPH
Cena bez DPH: 23 691 Kč
Původně: 30 492 Kč

Zboží teď nemáme skladem 

Centrální sklad a prodejna: 0 ks

Sklad Trenčín: 0 ks

Garance nejnižších cen 

Našel jsi na internetu lepší cenu? Dej nám o ní vědět, uděláme ti výhodnější nabídku.

Nákup na splátky 

Popis
Komentáře 
SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH | Kytary Superstrat

Popis SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH

SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH - levoruká, černý satén

Společnost Schecter Guitar Research vznikla již v roce 1976, kdy si její zakladatel, David Schecter, otevřel na předměstí Los Angeles malou dílnu. Zpočátku se zabýval především vlastnoruční výrobou náhradních komponentů, které byly potřebné pro opravu jemu svěřených kytar. Koncem sedmdesátých let se však odhodlal k sestavení prvních vlastních modelů. Jejich excelentní zpracování spolu s exkluzivitou malosériové produkce zajistily rychlé šíření dobrého jména značky Schecter mezi hudebníky. Netrvalo dlouho a na několik takových špičkových nástrojů začali hrát Pete Townshend (THE WHO) a Mark Knopfler (DIRE STRAITS). Díky nim došlo ke značnému vzestupu poptávky, která vedla ke spuštění velkovýroby a dalšímu růstu popularity. Postupem času se tak kytary Schecter objevily v rukou mnoha hvězd hudební scény. Z těch nejznámějších to byli např. Prince, Robert Smith (THE CURE), Al Yourgensen (MINISTRY), Kenny Hickey (TYPE 0 NEGATIVE), Robin Finck (NINE INCH NAILS), Jeff Loomis (NEVERMORE), Gary Holt (EXODUS), Dez Cadena (MISFITS), Tommy Victor (PRONG, DANZIG), Burton C. Bell (FEAR FACTORY), Dan Donegan (DISTURBED), East Bay Ray (DEAD KENNEDYS), Synyster Gates (AVENGED SEVENFOLD) atd.
 
Řada Blackjack je jednou z nejprodávanějších z celého sortimentu značky Schecter. Je charakteristická svou orientací na rockové a metalové hráče, přesto se do ní spadající nástroje pyšní i dobrým podáním jemnějších jazzových tónů. Veškeré modely z této série spojuje propracovaný design, použití prvotřídního dřeva a hardwaru a osazení snímači Seymour Duncan.
 
Blackjack SLS C-1 je šestistrunná kytara typu superstrat. Její zařazení do kategorie SLS, tedy „Slim Line Series", prozrazuje, že se jedná o nástroj s tělem zeštíhleným na celkových 45 mm. To se projevuje velmi příjemným snížením hmotnosti se současným zvýšením ergonomie hry. Korpus je složen z mahagonového základu, ke kterému je přilepena klenutá vrchní deska z žíhaného javoru. Tato kombinace dřev zajišťuje vyrovnanou odezvu napříč celým frekvenčním spektrem, navíc je při použití průhledných laků i vskutku krásná na pohled.
 
V podobném duchu je koncipována i konstrukce krku. Oproti těm pro Schecter tradičním je podstatně tenčí a plošší, přesto si díky svému sestavení ze tří kusů javoru udržuje vysokou stabilitu a odolnost proti nepříznivým vlivům, jakými jsou např. mechanické namáhání, prudké výkyvy teplot a vlhkost. Na čelní stranu je následně přilepen ebenový hmatník osazený 24 ocelovými Jumbo pražci. Ten se, pro tento materiál typicky, vyznačuje pronikavým atakem a dlouhým dozvukem. Připevnění k tělu je řešeno nízkoprofilovým lepeným spojem, který umožňuje zcela volný přístup i k těm nejvyšším polohám.
 
Blackjack SLS C-1 je dodáván ve dvou verzích osazení hardwarem. První má struny ukotvené přímo v těle kytary, odkud jsou vedeny přes kobylku typu tune-o-matic až do zamykatelných ladicích mechanik Schecter Locking s převodem 19:1. Druhá, označená jako Blackjack SLS C-1 FR, má nainstalované dvojzvratné tremolo Floyd Rose 1000 Series a mechaniky Grover Rotomatics. Oba modely jsou si v pevnosti, přesnosti a plynulosti ladění zcela rovnocenné.
 
Srdcem elektronické výbavy jsou jednoznačně oba snímače. V pozici u krku se nachází Seymour Duncan Jazz, což je humbucker s nižším výstupem, ideální pro zpěvná sóla a jazzové, bluesové či rockové doprovody. U kobylky je pak rovněž dvoucívkový Seymour Duncan Full Shred. Jak jeho název napovídá, je perfektní pro rychlou a agresivní hru.
 
Ovládání zajišťují dva na sobě nezávislé potenciometry Volume, jeden Master Tone, jímž lze zároveň volit mezi humbucking a single-coil módem Jazzu, a třípolohový přepínač snímačů.
materiál krku javor
materiál hmatníku eben
počet pražců 24
tělo mahagon
vlastnosti snímačů H/H
mechaniky černý chrom
menzura 25.5"
| SCHECTER | kytary
0 1 0 0
SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH | Kytary Superstrat

Komentáře ke zboží SCHECTER BlackJack ATX C-1 LH

Příspěvky do diskuze můžeš přidávat jak s registrací, tak bez registrace. U kladů a záporů napiš vždy jeden bod na jeden řádek – pokuď tě nic nenapadne, tak nech pole prázdné. Příspěvek zveřejníš kliknutím na tlačítko „Odeslat komentář“.